Yangına Körükle Gitmek

Yangına Körükle Gitmek, Köşe Yazısı

Yangına Körükle Gitmek
Yangına Körükle Gitmek

Eskidendi, çok eskilerden. Acıların birleştirdiği insanlar yaşardı uzaklarda. Hemen koşardı yardıma ihtiyacı olana bizim insanımız. Hiç tanımasa bile. Değişti çok şey eskilerden bugüne. Artık felaketler ve büyük acılar bile birleştirmekten çok ayrıştırır oldu.
Ne çabuk geliverdik öylesi günlerden bugünlere.
Eskiden doğru ve yanlış herkese göre aynı anlamı ifade ederken günümüzde sana göre bana göre değişir oldu.
Düşünün sadece ormanlarımız yanmadı. Ya da şehirlerimizi sel almadı. Birlik ve beraberliğimiz yok oldu. İşte bütün felâketlerden daha tehlikeli olanı budur. Elbette yitip giden canlar geri gelmez. Lakin selin verdiği zarar bir şekilde giderilir. Yanan ormanlar birlik beraberlik içerisinde yeniden yeşerebilir. Yıkılan binaların yerine daha iyisi ve sağlamı yapılabilir. Peki, kaybolan kardeşliğimizin yerine ne yapılabilir. Yedi düvele karşı birlik ve beraberlik içerisinde kurduğumuz bu ülkede en kıymetli değerlerimizi kaybettik bunun için ne yapılabilir.
Günlerdir süren yangınlar için paylaşılanlara hep göz atıyorum. Okudukça üzülüyorum. Güya destek yardım amaçlı içinde ötekileştiren cümlelerle dolu paylaşım yapanlar bu sözün size yangına körükle gidilmez. Kürekle su ile gidilir.
  
Hasan KARATAŞ

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0