Yeniden Başlamak

Yeniden Başlamak, Köşe Yazısı

Yeniden Başlamak

Denizler köpürmeli, dalgalar dövmeli mendirekleri. Gök yarılmışçasına dökülmeli yağmurlar, şimşekler çakmalı, bir fırtına savurmalı her şeyi ve insanoğlu oturup düşünebilmeli geçmişi geleceği. 

Bütün bu olan bitenler duygu ve düşüncelerini birbirine katmalı, savurmalı her şeyi dört bir yana. Sonra yeniden ayıklamalı iyiyi, doğruyu. Yeniden kurmalı tüm düzeni zihninde. Eskimiş köhnemiş haliyle değil elbette. Doğruyu doğru yere yanlışı yanlışların içine. Süpürüp atmalı gönlünden ait olmayanları. Yeniden yerine koymalı kalması gerekenleri.

Sonra sevmeli iyi ve güzel olan her şeyi. Ağacı, çiçeği, böcekleri, yaratılanı yaratandan dolayı. Taze bir bahar gelmişçesine, çiçekler dallarda açmışçasına, yağmur sonrası berraklığı yaşarcasına. Huzura kapı aralarcasına yeniden başlamalı hayata.

Yeniden sevmeli ve sevilmeli. Umutlu türküler söylemeli. Öğrenmeli değerini, durması gereken yeri. Arınmalı ve bir daha kirletmemeli yüreğini. Sevmeli insan, vakti gelince gideceğini bilmeli. Hiç kimseyi kırıp üzmemeli.

Hasan KARATAŞ

Tepkiniz Nedir?

like
3
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0