Düş Yolculuğu

Sayfa Sayısı: 96 Yayın Tarihi: Nisan 2021 Dil: Türkçe Baskı Yılı: 2021 Yayınevi: Karina Yayınevi ISBN: 9786257306461 Cilt Tipi: Karton Kapak Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı Boyut: 13,5 - 21 cm

Düş Yolculuğu
Düş Yolculuğu
Düş Yolculuğu
Düş Yolculuğu
Düş Yolculuğu
Düş Yolculuğu
Düş Yolculuğu
Düş Yolculuğu

DÜŞ YOLCULUĞU
  
Yazar Hasan Karataş'ın üçüncü kitabı olan Düş Yolculuğu masalsı bir hikayeden oluşuyor. Kitap 96 sayfa ve birbiri ile bağlantılı bölümlerden oluşmaktadır.
  
Arka Kapak Yazısı
Şimdi kulak verin rüzgara, yağmurun sesine. Sizden alıp götürdüklerine, size neyi getirdiklerine dikkat edin. Sebepsiz değildir hiç bir şey. Saçlarınızı okşayıp geçen rüzgarda öyle, onları ıslatan yağmurlarda.
Şimdi bir rüzgar eser. Binlerce nağme bırakır etrafınıza, bir yağmur yağar toprağın kokusu yayılır etrafa.
Dinleyin şimdi, şefkatli sesleri. Dinleyin şimdi su ve rüzgarın hikayesini...
    
Önsöz
Durma! Yola Çık.Bir hayaliniz varsa eğer yola çıkın. Geç kalmadan ya da geç olmadan. Her şey bir adımla başlar. Bütün büyük ya da küçük yolculuklar. Zamanı durdurmak elimizde değil. Yola çıkmak elimizde. Umudu kovalamak. Hayalleri gerçekleştir-mek. Bunlar olası şeyler. Yeter ki izleri takip edin. Hiçbir şey nasipte olanı engellemek için mani değil. Yeter ki azimli olunm. Yeter ki vazgeçmeyin. Yeter ki yarım bırakma-yın. Başladığınız işi bitirin. Bir kitabı okumaya mı başladınız mutlaka okuyun. Bitirilmemiş her iş bir başarısızlıktır. Başarıp başaramadığını görmek için bitiş çizgisini geçmeniz gerekir. Yolda ve yarıda kalanları geçmiş olursunuz en azından. Hiçbir zaman vazgeçmeyin. Vazgeçenler yarım bırakanlar-dır. Umudunu yitirenlerdir. Yolda kalanlardır. Siz onlardan olmayın. Başladığınız işi, çıktığınız yolu tamamlayın.Elinizdeki kitabı yazmaya başladıktan tam beş yıl sonra bitirdim. Çoğu zaman, günlerce, aylarca hatta yıllarca bir bil-gisayar belleğinde öylece bekledi. Tozları silindi üç beş cümle eklendi. Başka kitaplar, başka yazılar öncelikli olup önüne geçti. Ama bir gün sıra ona da geldi bir kitap oluverdi. Sizde hiçbir zaman vazgeçmeyin.
  
Sonsöz
Bir Hayaliniz Olmalı
Hayal etmekle başlar her şey. Hayalini kurmadığımız bir şeyi başarmamız mümkün değildir. Önce küçük hayaller ile başlar yolculuklar. Bir çocuk yürümeye başlayınca nasıl şehirleri gezmeye başlamaz ise insan da öyledir. Ağır ağır yol alır. Tanıyarak bilerek bazen sezerek mesafe kat eder.
Önce başarılabilir hayaller gelir. Başardıkça büyür hayaller. Başardıkça daha büyük hayaller kurar insan. 
Elbette hiçbir şey emek ve çaba sarf etmeden olmaz. Başarının yolları zorluklarla doludur. Bin bir emek bin bir çaba gerekir. Pes etmeden gösterilen bir gayretin neticesi de güzel olur. İnandığınız yolda ve uğurda halis bir gayret ve çaba gösterirsek günün birinde bizde başaranlardan, hedefine ulaşanlardan oluruz. 
Hayalleriniz bir gün rüyalarınız olur. Önce rüyalara ulaşır hayaller. Sonra gayrete ve emeğe bakar. Siz emek verdikçe inandığınız yolda yürüdükçe yaklaşırsınız. Zorlukları ve engelleri aştıkça daha da güzelleşir. Aşkınız ve şevkiniz artar. Size bazen sadece yolu takip etmek kalır. Takip ettikçe hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için heyecanınız artar. Siz azimli oldukça bütün güçler sizde toplanır. Sizinle olur. Sonra bütün tepeleri aşar son düzlüğü görürsünüz. Amaç ne olursa olsun başarmak değildir. Doğru olanı doğru zamanda yerine getirmektir. Başarı zaten kendiliğindengelecektir. Bir hayal ve düş ile başlayan yolculuğunuz sizin gayretiniz ve emeğiniz ile değer kazanacak. Başaranlardan olacaksınızdır. 
Umutsuz olmayın asla. Her başarısızlık size başarılı olmanız için bir tecrübe kazandıracaktır. Kazandığınız her tecrübe sizi hedefe daha da yaklaştıracaktır.
   

Satın Al

okumaodası

kitapyurdu

idefix

Babil.com

hepsiburada

kidega

logonew23.png (3 KB)

OdaKitap.com

ilknokta

pandora

deryayinevi.com.tr

kitap365

kitapkoala.com

www.idealkitap.com

kitapgezegeni.com

imge

www.sozcukitabevi.com

ravzakitap

güncekitap

Tepkiniz Nedir?

like
4
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0