Yıllar Sonra

Sayfa Sayısı: 160 Yayın Tarihi: Ağustos 2016 Dil: Türkçe Baskı Yılı: 2016 Yayınevi: Karina Yayınevi ISBN: 9786059352314 Cilt Tipi: Karton Kapak Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı Boyut: 13.5 x 19.5 cm

Yıllar Sonra
Yıllar Sonra
Yıllar Sonra
Yıllar Sonra
Yıllar Sonra
Yıllar Sonra
Yıllar Sonra
Yıllar Sonra

YILLAR SONRA 

Lise yıllarında başlayan şiire olan tutkum hiçbir zaman bitmedi. Zaman çabucak geçiverdi. Yıllardır hayalini kurduğum kitabım için nihayet yıllar sonra bir adım atmış oldum. Nasıl geçtiğini anlamadığım yılların ardından artık bir şiir kitabının zamanının geldiğini söyledi yüreğim. Elde ne var ne yoksa bir araya topladım. Eksikleri tamamladım. Yeni eklemeler yeni düzenlemeler yaptım ve kitap ortaya çıktı.  

Yıllar çok çabuk geçti. Yazdığım ve yayınladığım yüzlerce şiirde hatırası kaldı sadece. Geçen zamanın, yapamadıklarımızın, yaşayamadıklarımızın ardından hayıflanmaktansa hayalleri gerçekleştirmek için bir adım atmak daha yararlı olacaktır. İşte kitabım bu yolda atılmış bir adım oldu benim için. Son üç dört yıldır üzerinde durduğum, sürekli yazıp, yarım bıraktığım kitapların ardından şiir ve deneme kitabı ile sizlere ulaşmayı düşünüyorum.  

Hayatta hiçbir zaman yorulup, usanıp yaptığımız güzel işleri bırakmamalıyız. Sonuna kadar mücadeleyi elden bırakmamak gerektiğini bu kitapla yeniden gördüm. Başlayıp bitiremediğim yarım kalan üç kitaptan sonra nasibin ötesine geçilemediğini bir kez daha gördüm. Bu kitap benim için ilk kitap olacakmış meğer. Ümit ediyorum ki diğer yarım kalan kitapları da en kısa zamanda sizlerin beğenisine sunarım. 

Yazdığım bütün şiirlerde yaşanmışlıkların ve yılların etkisi olsa da hep sizlerin yüreğine dokunmaya, başkalarını anlamaya, acılarına, dertlerine, sevinçlerine, mutluluklarına ortak olmaya çalıştım. Sürekli empatiyaparak böyle bir şey yaşayan yada başına böyle bir şey gelen insan ne düşünür ne hisseder sorusunu sorup durdum kendime. Yüreğimin kıyısına en çok ayrılıklar vurdu. En çok sonbaharı sevdim nedense. Hüzünle yoğrulup durdu yüreğim. Belki de mutluluktan çok acı ve hüznün olduğu dünyanın karmakarışık hali yansıdı halet-i ruhiyeme. 

“Neden bu kadar ayrılık ve hüzünlü şiir yazıyorsun” diyenler sanırım çevremizde olup bitenlerden habersiz. Tüm dünyada gözyaşı ve acıların bitip tükenmezliği ümitsizliğe düşürse de, derinden yaralasa da yüreğimizi, yine de umudu unutmadım hiçbir zaman.  

En büyük ütopyam oldu özgürlüğün alabildiğince yaşandığı bir dünya. İnsanların birbirini anladığı, her şeye rağmen “Yaratılanı Yaradan’dan ötürü sevdiği”, barış ve huzurun olduğu bir dünya hayalim hiçbir zaman umutsuzluğa düşmemek gerektiğini söyledi bana.  

Bütün hüzün ve ayrılıklara rağmen ümit var oldum. Olmaya da devam edeceğim. Bir gün bu hayalimin gerçeğe dönüşme hayali bile beni şimdiden heyecanlandırıyor. 

Yıllar sonra bir hayalin gerçeğe dönüştüğü kitabımı bu hayale adıyorum. “Yıllar Sonra” gerçekleşen bir hayalin ardından bu hayallerin devamı sonraki kitaplar ile hep devam etti. 

   
Bilirim aşkta hiçbir şey bilmediğimi
Neyin karşılığıdır gözyaşları
Neleri arar yürekler yıllar yılı
Neyi bulamadan göçmüştür
Yürekler kayıp giderken
Bilirim en iyi bildiğim şeydir
Beni çağıran ölüm
Güneşin batışında ikindi vaktinde
Saçlarımdaki beyazlardan bilirim
Gittiğim yolun akıbetini
Yorgun bir sabaha uyanırken
Günü bitiririm daha başlamadan
Ne çok sevmiştim yaşamı
Küçük bir çocuk iken
Yağmurlu gökyüzünde yıldız ararken
Baharın gelişini gün gün sayarken
Adım adım ölen yaşama sevincimi
Çocukluğun ardından
Tükenip giden gençliğimde
Hiçbir şeyin kadrini bilmez iken
Bilirim yolların hasretini
Yüreğimi eskiten sevgilerin
Basit samimiyetsizliğini
Bilirim elbet her şeye rağmen
Hiçbir şey bilmediğimi

Satın Al

D&R

İdefix

Hepsiburada

OkumaOdası

Amazon

Kidega

bkmkitap

OdaKitap

Kitapsepeti

Kitapkoala

KırmızıKedi

RavzaKitap

Tepkiniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0