Bugün Bayram

Bugün Bayram, Anı

Bugün Bayram

Bir bayram yine tüm ezberlerin dışına taşmış. Eski bayramların hasretini taşır yüreğim. Hayıflanır ince ince. İzini sürer çocukluk hatıralarının. Tatlı bir telaş ve koşuşturmaca içinde geçip gider zaman ağır ağır hissettirmeden. Sevinçli günlerde hissedilmez pek kimsenin yokluğu yada eksikliği. Zaman geçtikçe hissedersin kaybolan şeylerin yokluğunu. Zamanla çoğalır çünkü yokluğu hissedilen şeyler. Vakit geç olur. Geri dönmek imkansız. Yok olup gitmiştir pek çok şey zamansız. 

Önce çocuk masumiyeti kalkar gider üzerimizden. Hoş görülen değil, hoş görmek zorunda kalan oluruz. Sonra katlanmak zorunda olduğumuz şeyler artar. Katlanılmaz olur. Bütün bunlar olurken yine bir çok güzel şey de yok olur. Dağılırız dört bir yana. Toparlanmak zor olur. 

Rüzgarlar katar önüne savurur bizi bilinmez şehirlere. Sonra ansızın Bayram gelir. Dönsekte geriye. Eski bayramlar gibi olmaz bilirsin. Bir şeyler eksik, bir şeyler yarımdır şimdi. Bir şeyler anımsarız eskilerden. Hatırlaması hoş gelen.  

Oysaki bugündür sadece elimizde kalan. Geride  hüzünlü bir hatırada kalmıştır. Geri dönmek, yeniden yaşamak ne mümkün. 

Oysaki bugün. Geçmemiştir henüz. Yapılacak bir şeyler olmalı. Aslında eski hatıralara takılıp kalmaktansa bugün yapılabileceklere kafa yormalı. Gün geçmedi henüz. Bu gün bayram. Yeni bir bayram. Yeni bir şeyler yapmak için henüz vakit var. Yarın ise bugün olmayacak. Geri gelmeyecek bugün bir daha. Ne yapılması gerekiyorsa bugün yapmalı. Yarın yeni bir gün. Yarını yarına bırakmalı. Dünü dünde bıraktığımız gibi. Bugün bayram işte. Bayram gibi yaşamalı. Eski bayramları aramaktansa bu günü bayram gibi yaşamalı.

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0